26 Mayıs 2012 Cumartesi

GÜÇLÜ KADINLAR

 Güçlü kadınlar vardır, her işlerini kendileri halletmeye çalışan. Anne babaları tarafından böyle yetiştirilen..
Onlar kendi paralarını kendileri kazanmak isterler. Evdeki tüm tamirat, tadilat işlerinden anlarlar. Bir erkeğe mecbur kalmadan hayatlarını devam ettirebilirler. Faturalarını kendileri yatırırlar. Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar. Hatta etraflarının yükünü de üs...tlenirler. Özgürlüğü severler, dik durmayı da, güçlüdürler çünkü!
 Aşık olduklarında hissederek yaşarlar!
 Aşklarına kurallar koymadıkları gibi büyük beklentilere de girmezler. Sevdiklerine problem çıkarmazlar.
 Bütün gün çalışıp durduktan sonra, akşam yorgun da olsalar sevgilileri buluşalım dediğinde, hemencecik hazırlanıp sevgililerinin onları evden almalarına gerek kalmadan, o her nerdeyse onun olduğu yere giderler!
 Çoğu zaman sevgililerinin ya da kocalarının haberi bile olmaz yaşadıkları sıkıntıdan, yansıtmazlar çünkü. Para var mı, işyerinde sıkıntı mı oldu, birine canı mı sıkıldı, hiç bunlarla yormazlar birlikte olduğu erkeği. Çünkü istemezler kimse onlara acısın!
 Sonra da bir bakarlar ki, bu kadar dik durmanın ve sorun çıkarmamanın karşılığında gerçekten de kimse onlara acımaz.
 Bu durum zamanla gelenekselleşir ve acınmama ve sorun çıkarmama hali yaşam tarzına dönüşür.
 Eskaza dayanamayıp paylaşmaya kalksalar, bu sefer de sorunlu kadın, kaprisli kadın, tahammül edilemez kadın damgasını yerler.
 Bu yüzden de terk edildiklerinde bile hiç seslerini çıkarmaz bu güçlü kadınlar! Terk eden erkek de bilir onun ne kadar güçlü olduğunu ve onsuz da yaşayabileceğini.. ''içindeki fırtınalardan bi haber''
 Sonra bir dosttan, eşten ya da tanıdıktan duyarlar ki onu terk eden adam gitmiş erkeğe muhtaç yaşamak zorunda olan biriyle beraber olmaya başlamış.
 Erkekler çok severler böyle kadınları. Birinin onlara muhtaç olduğunu görmek birçok duygusunu okşar erkeğin.
 Onlara kendini erkek gibi hissettirir! Bu zayıf kadınlar erkeklere bağımlıdır.

Mesela fatura falan yatıramazlar, anlamazlar çünkü. Nerden yatırılır onu da bilmezler. Ev ya da yemek alışverişi de yapmazlar, çünkü taşıyamazlar onca yükü torbayı. Hep yorgun olurlar, bütün gün spor salanlorı, kuaför, o mağaza, bu mağaza gezerler. Akşama da yemek yapmaya fırsat bulamazlar. Akşam eşleri eve geldiğinde bugün nereye yemeğe gidelim, diye sorarlar. En kötü ihtimal dışardan yemek söylerler. Zayıf kadınlar doğurdukları çocuğa bakacak gücü de bulamazlar, pamuklar içinde yaşamaya alışmışlardır bir kere. Kendilerini hep altın tepsi içinde sunarlar. Huysuzluk da ederler, ama bu erkeğin hoşuna gider, çünkü kadın ona muhtaçtır, söylenmeyen güçlü kadının aksine. Hiçbir şeyi beğenmedikleri gibi devamlı da mutsuzdurlar. Pek teşekkür etmezler, kıskançlık krizlerini de severler.
 Kocasının ya da sevgilisi olan adamın hayatlarını karartırlar. Çünkü o güçsüz kadın kırılgan bir kadındır, ayrılırsa kurda kuzuya yem olur. Oysa bilmezler ki güçlü kadınlar kurdların ilgisini çeker..
 Onlar için sadece, zayıf kadın koruyup kollanmalıdır her an !
 Zayıf kadınlar hiç çökmez, buruşmaz ve yıpranmazlar. Ancak işin ilginç yanı her zaman daha değerli olanlar da onlardır. Ve geride kalan güçlü kadınlar içlerin de kopan fırtınalarla tüm bunların nasıl gerçekleşebildiğine sadece bakakalırlar !
Aylin Kotil


12 yorum:

MODAVESAİRE dedi ki...

keyifle okudum evet harfi harfine katılıyorum!!! dengesini bulup dengeli bir kadın mı olsak ne :))) hihihii.. sevgiler:))

oytunla hayat dedi ki...

Sonucu ne olursa olsun güçlü kadın olmayı tercih ederim, kendi kendime söylensemde yoktur başka tercihim..

Sevgiyle kalın :)

Merve dedi ki...

keyifle okuduk postunuzu arkadaşıma okudum sesli olarak.. Aylin Kotil kimdir bilmiyordum yazı bitince kesinlikle boşanmış bir kadın yazmıştır bunu dedim, biraz araştırdım Sarıgül'ün eski eşiymiş haklı çıktım.. Ne kadar bizi anlatıyor, türk kadınını anlatıyor bu yazı diye düşündüm, benim annem, tanıdığım diğer anneler ve biraz da beni anlatıyor.. güçlü ve erkeğe muhtaç olmama kısmı, herşeyi halledebilen etrafını çekip çeviren hiç sesi çıkmayan kadınlardanım ben de.. üstelik yoğun bir günün ardından sevgilisi buluşalım dediğinde koşa koşa ayağına giden de benim.. ve dahası.. tekrar teşekkürler :)

ELİF dedi ki...

Merhaba
Ben böyle bir kadın tanıyorum ve ona elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.Çünkü o benim için çok değerli bir dost,kardeş

lila dedi ki...

Ben böyle bir kadın tanıyorum. Artık yapmayacağım diyorum ama kendime engel olamıyorum gene herşeyi ben yapıyorum. Oooooffff. Öyle bağımlı ama dipdiri bir kadın olmaktansa,kimseye muhtaç olmadan yaşayan çökmüş bir kadın olayım daha iyi. Zaten öyle bağımlı bir kadın isteyen erkek de benden uzak olsun.

Beşparasız dedi ki...

Bu yazıya sadece şapka çıkarılır !

biraydamasalı dedi ki...

banada o kadar tanıdık geldiki bir an benimi anlatıyor dedim:)aylin kotil in yüreğine sağlık...

Follow_me dedi ki...

çok güzel bir anlatım olmuş.. Bende bekliyorum www.bakbuharika.blogspot.com

annemahsustan dedi ki...

Çok güzel yazmış. Gerçekten de öyle. Erkeklerde üç kuruşluk akıl yok yeminlen...

el emeğim göznurum dedi ki...

cok güzeldi ellerineze sağlık

Adsız dedi ki...

I usually hate commenting, but i thought i would give it a go for this blog. Been reading your stuff for awhile.

agresif prenses dedi ki...

hemşom,olsun biz yine de güçlü kadın olalım balık bilmezse malik bilir kıymetimizi:))))çookk öpüyorum seni:)))))